Bolu Gazetesi
 

İhalesi yapıldı, “Otel, restoran, otopark, işyeri…”

 
İhalesi yapıldı, “Otel, restoran, otopark, işyeri…”
16 Temmuz 2018 - 9:55 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Gerede Belediyesi tarafından yapımı planlanan Kervan Otel ve İşyeri için ilk adım atıldı. Mülkiyeti Gerede Belediyesine ait olan, Kitirler Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Kervan Otel’in proje ihalesi yapıldı.

Haber: BMA

Mülkiyeti Gerede Belediyesi’ne ait olan, Kitirler Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde 66 ada 37 nolu parselde bulunan Kervan Otel’in ihalesi 12 Temmuz Perşembe günü yapıldı. Belediye Başkan Vekili İsmail Çetin Başkanlığında yapılan ihaleyi kazanan firma Yüksel Grup Loj. Ltd. Şti. oldu. İl Özel İdaresinden satın alınan ve 9.340 metrekare toplam inşaat alanı bulunan otel binası 54 odalı ve yaklaşık 120 yatak kapasiteli olacak. 250 kişilik çok amaçlı salon ve yaklaşık 150 kişilik restoranı bulunacak Kervan Otel binasının zemin katına 2 katlı 89 araçlık otopark ve 2 adet işyeri yapılacak.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ihale sonrası hayata geçirilecek proje ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kitirler Mahallemizde Atatürk Bulvarı üst yolda, ekonomik ömrünü tamamlamış metruk vaziyette bulunan Kervan Otel binası yıkılarak yerine ilçemizin çehresini değiştirecek modern bir otel yapılacak. Kazan kazan ilkesi kapsamında hem belediyemiz hem yüklenici firma kazanacak. Bu sayede ilçemiz şehrin göbeğinde önemli bir yatırıma kavuşacak. Projemiz inşallah en kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacak. İlçemize ve hemşehrilerime hayırlı olsun.” dedi.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER