Bolu Gazetesi
 

Hamza Canbaş yazdı

 
Hamza Canbaş yazdı
12 Mart 2019 - 14:53 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Vatandaş hoşgörülü başkan istiyor

26 Mart 1989 yılında yapılan Belediye Başkanlığı seçimini (Sosyal Demokrat Halkçı Parti) SHP’nin adayı Necdet Gören kazandı. Hem de, Anavatan Partisi (ANAP)’nin gazetelere (bir sandalyede oturtulmuş ve elleri kolları, ayakları bağlanmış bir Belediye Başkan Adayı fotoğraflı) tam sayfa ilan vererek, “böyle bir başkan ister misiniz” diye sormasına rağmen.

Ve gerçekten de Necdet Gören iki dönem Belediye Başkanlığı sürecinde hiç rahat etmedi. Yüzü gülmedi; ANAP kendisi dışındaki Belediye Başkanlarının elini kolunu bağladı: tıpkı seçim öncesi gazetelere verdiği ilanda ki fotoğraf gibi.

Ben gazetecilik yaptığım süre içerisinde Necdet Gören’ in bu durumdan şikâyetçi olduğuna tanık olmadım. Hürriyet Haber Ajansından ayrıldıktan sonra, helalleşmek için makamına gittim; “Başkanım hakkınızı helal edin, ben Hürriyet Haber Ajansından ayrıldım” dedim. Bana, “Bu hiç iyi olmadı, keşke devam etseydin. Ben her gün gelir, gazetede hakkımızda çıkan bir haber var mı diye bakardım. Senin yazıların bize uyarı niteliğindeydi, eksiklerimizi görüyorduk.“ dedi.

Olgun insanın hali bir başka, düşüncesi bir başka oluyor. Kızmak yerine ders veriyor. Egosunu silip atmış, derdi insan, derdi hizmet edebilmek olmuş…

Şimdi bu anıyı niye yazdım, Malum 31Martta ilimizin Belediye Başkanı değişecek. Yeni gelecek Sayın Başkanımızın kendisine yapılan eleştiriler karşısında nasıl hassas bir noktada olduğunu göstermek istedim.

Kendisine yönelik yapılacak eleştirilere kızmak yerine, olgunluk gösterip eleştirilerden, kendisine bir yön çizebilirse muhakkak ki kentimize daha iyi hizmet vermiş olacaktır.

Stadyum çok mu gerekli?

Başkan adaylarının öne çıkan en büyük projeleri ilimize 14 – 15 bin kişilik stadyum kazandırmak. Bana göre bu proje Belediye Başkanlarının yapabileceği bir iş değildir. Ya da yapması gereken bir işte değildir. Çünkü stadyumları Belediyeler değil, hükümetler yapar. Bu yüzden oy uğruna verilen vaatlere vatandaşa pek inandırıcı gelmiyor.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER