Bolu Gazetesi
 

Hamza Canbaş yazdı

 
Hamza Canbaş yazdı
01 Nisan 2019 - 13:18 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Şapkalarınızı önünüze koyun

ÜLKE genelinde seçmenin profilinin değiştiğinin görüldüğü bir seçim atmosferi yaşadık. Daha önce Kasımpaşalı tavrı ile seçmeni etkileyerek seçimlerden galip çıkılıyordu. 24 Haziran seçimlerinde Muharrem İnce’de bu şekilde seçimi kazanacağını umuyordu ancak, umduğu gibi olmadı ve seçimi kaybetti.

Bu yapılan son yerel seçimlerde de adaylar benzer üslup kullandılar ve kim ki bu üslupla seçmenin karşısına çıktıysa o seçimi kaybetti. Seçmen artık öyle tavırlı adayları tercih etmiyor. Umarım bundan sonraki seçimlerde aday belirlemelerinde bu kıstaslar dikkate alınır. Bu satırların yazıldığı sıralarda henüz İstanbul netleşmemişti ama Millet İttifakının adayı Sayın Ekrem İmamoğlu, mütevazı, kavgasız, güler yüzle sürdürdüğü kampanyasında başarılı oldu, zira Bolu adayı Sayın Tanju Özcan’da söz dalaşına girmeyerek, seçmenlerinin gönlünü kazandı.

Sevinç gösterisi

Muhafazakâr bir geleneğin temsilcisi olarak, 60 yıldır oy kullanan 80 yaşında birisi, üstelik her seçimde sağ partiler kazansın diye oy veren, kazansın diye çalışan birisi bu seçim sonrasında Sayın Tanju Özcan kazandı diye niye silahlı kutlama yapar? CHP döneminin yokluk yıllarında her türlü zorluğu yaşamış, kuyruklar, ihtilaller görmüş, bu güne kadar değil oy vermek CHP’nin adını ağzına almayan birisi saatler 23.00’ü gösterdiğinde sevincinden balkona çıkıp silahlı kutlama yapıyorsa bu ayıp bence Ak Partililerin olmalıdır. Şapkalarınızı önünüze koyun.

Ucubeye dokunma

Sayın Özcan, adaylığını ilk açıkladığında, İzzet Baysal Caddesinin ortasındaki bina için “ucube” demiş ve yıkılacağını söylemişti. O bina oraya oldu mu? Hayır. Yıkmak doğru mu? Hayır. Peki, ne yapalım o zaman?

İyi ya da kötü oraya bu bina cafe için yapılmış, Cafe olarak kullanılması çevredeki esnafa zarar verecektir. Zaten esnafta o yüzden istememektedir. Madem yapıldı ve masraf edildi, o zaman o bina başka türlü değerlendirilebilir.

Örneğin, o bina da Belediye’nin veznelere bulunabilir. Böylelikle belediye binasının yükü hafiflemiş olur ve vatandaş da taaaa Belediye’ye kadar yürümemiş olur. Su veznesi, Emlak veznesi vs gibi vezneler oradan vatandaşa hizmet edebilirler.

Ayrıca yine o bina, Kızılay’a tahsis edilebilir ve Kızılay o binada 365 gün kan bağışı alabilir. Zira Valilik önüne çekilen otobüs çevre kirliliğine neden olmakta hem de çok temiz olmadığını düşünüyorum. O bina her iki şekilde de değerlendirilebilir.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER