Bolu Gazetesi
 

Güzel başhekim oldu

 
Güzel başhekim oldu
17 Mayıs 2018 - 12:38 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik makamına atanan Prof.Dr.Muhammet Güzel KURTOĞLU yeni görevine başladı.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim dalında çalışmalarını yürütürken Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik makamına atanan Prof. Dr. Muhammet Güzel KURTOĞLU görevine resmen başladı.

GÜZEL KİMDİR ?

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini 1992 yılındamezun oldu. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalında 2000 yılında uzmanlık eğitimini tamamladı.

Aynı anabilim dalında 2 yıl uzman hekim olarak çalıştı. 2003-2006 yılları arasında Van İl Sağlık Müdürlüğü ve Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik görevlerini eş zamanlı olarak yürüttü. 2006 yılında Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kuruluşunda görev aldı. Aynı Hastanede 2006-2012 yılları arasında Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptı. Nisan 2012 yılında Doçentlik ünvanı aldı. Sağlıkta Dönüşümçalışmaları kapsamında çıkarılan 663 Sayılı KHK yürürlüğe girdiğinde 2012yılında Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Kurucu Genel Sekreteri olarakatandı. 2014 yılından itibaren Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi TıbbiMikrobiyoloji Eğitim Kliniğine Eğitim görevlisi olarak çalıştı. Eğitim görevlisigörevi yanısıra 2016 yılında Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Viroloji alanında 2. Doktora eğitimine başladı. 2017 yılında Adalet Yüksek Okulundan mezun oldu. Kitap bölümü yazarlıkları, kitap tercümeleri, ulusal ve uluslar arası dergilerde yayınlanmış 100’e yakın makalesi de mevcuttur. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kurtoğlu’nun, Journal Pediatrics Infectious Diseases (JPID) Dergisi Editorö (SCI-Expended), Sağlık Bakanlığı “Sağlıkta Performans ve Kalite Dergisi” Hakem kurulu üyesi, TESEB / TUSKA Sağlıkta Akreditasyon Denetçiliği, Selçuklu Akademik Düşünce ve Araştırma Merkezi (SADAM) Kurucusu ve Yönetim kurulu üyeliği, Dünya Pediatri Derneği Kurucu üyesi, Necmettin Erbakan Üniv Bilimsel Araştırmalar Etik Kurul Üyeliği, Konya Akadamik
Platformu kurucusu ve üyeliği, Türk Mikrobiyoloji Derneği üyeliği, Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (KLİMUD) üyeiği ve Yeşilay Derneği üyelikleri de mevcuttur.

 

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER