Bolu Gazetesi
 

Eğitim camiası bu seminerde bir araya geldi

 
Eğitim camiası bu seminerde bir araya geldi
26 Ekim 2018 - 11:10 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Seben Derneği ve Turkuvaz Eğitim Kurumları işbirliğinde Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Selçuk Özdemir tarafından “Asimetrik Öğrenme: Ctrl+Z mucizesi” konulu seminer verildi.

Haber: BMA

Bolu Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi’nde düzenlenen seminere İlimiz Protokol üyeleri, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve şube müdürleri, Bolu merkez ve ilçeleri okul müdürleri, Halk Eğitim Merkezi müdürleri ve Bilişim teknolojileri öğretmenleri katıldı.

Eğitimcilerle bir araya gelen Gazi Üniversite Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Selçuk Özdemir, teknolojinin geldiği ve gelecekte olacağı noktalarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dünya’da tartışılan 2025 sendromuna değinen Özdemir, teknolojik gelişmeler, otomasyon ve robotik sistemler nedeniyle 10 yıl sonra üniversitelerden mezun olanların işsiz kalacağını açıkladı. Özdemir, tüm dünyanın istihdamda insanların yerini robotların alacak olmasıyla birlikte yaşanacak işsizliğin 2025’de sosyal patlamalara yol açmasının korkusunu yaşadığının da altını çizdi. Yanlış eğitimin sisteminin öğrencileri işlevsiz hale getireceğini kaydeden Özdemir, robotların gençlerin mesleklerini elinden alacağını söyledi.

Seminer sonunda Prof. Dr. Selçuk Özdemir’e Turkuvaz Eğitim Kurumları Okul Müdürü Zekeriya Ünal tarafından plaket verildi.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER