Bolu Gazetesi
 

Dananın kuyruğu bugün kopuyor

 
Dananın kuyruğu bugün kopuyor
26 Nisan 2018 - 11:01 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlerde siyasi partilerden aday adayı olmak isteyen isimlerin siyasi partilerde ki görevlerinden veya kamu kurumundaki görevlerinden bugün saat 17.00’a kadar görevlerinden istifa edecekler.

Bolu kamuoyunda Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın istifa edip etmeyecekleri merakla bekleniyor. Şu an Ankara’da bulunan her iki isimi Genel Merkez’in direktiflerine göre hareket edecekler. Şayet AK Parti Genel Merkezi Yılmaz ve Doğanay’a aday adaylığı konusunda yeşil ışık yakarsa her 2 isimde istifa ederek aday adaylıklarını açıklayacak.

Öte yandan seçimlerde Ak Parti’den milletvekili aday adayı olmak isteyen Kredi Yurtlar Kurumu’ndan Metin Vural’ın bugün istifasını kurumuna vereceği gelen bilgiler arasında.

Ak Parti Merkez İlçe eski Başkanı Adil Esen’in de milletvekili aday adayı olacağını arkadaşlarıyla paylaştığı bilinirken, Adalet Karadayı ise adaylık başvuru belgesini Çarşamba günü parti binasından almış durumda. Kamuoyuna sızan bilgilere göre Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın’ından gönlünden milletvekili aday adaylığı geçtiği, ancak bu kararını açıklamadan önce Genel Merkez’den müsaade beklediği gelen bilgiler arasında. Aydın’ın gerekli izinleri alması durumunda Perşembe günü istifasını vermesine kesin gözüyle bakılıyor.

Fatih Metin ve Yüksel Coşkunyürek’in ise Genel Merkez’le istişarelerine devam ettiği, Fehmi Küpçü’nün aday adaylığını açıklarken, Ercoşkun’un durumunda bir netlik bulunmuyor.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER