Bolu Gazetesi
 

Büyükşehir için Sebenliler harekete geçti

 
Büyükşehir için Sebenliler harekete geçti
16 Aralık 2016 - 13:08 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Bolu Belediyesi Bobes Gym de Sebenli Dernek Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelerek Bolu’nun büyük şehir olmasındaki nüfus kriterinin öneminden bahsetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Beştepe’de AK Partili Milletvekilleri ile bir araya geldiği görüşmede “Büyükşehir olmak için aranan nüfus rakamı düşürülecek. Büyükşehir sayısı 50-60’ı bulabilir” açıklamasının ardından, Bolu ve ilçelerinde Belediyeler harekete geçti.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da, geçtiğimiz günlerde Bolu’nun nüfusunun şuan 295 binlerde olduğunu vurgulayarak, 4-5 bin kişilik bir eksikle Büyükşehir olma sınırında bulunduğumuz belirtmişti.

Sebenli Dernek Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyelerinin bulunduğu ve yaklaşık 80 kişinin katıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Bolunun Büyükşehir olabilme yolundaki nüfus kriterini yakalayabilmesinin öneminden bahsetti. Sebenli olup il dışında ikamet edenlerin desteğini ve yardımlarını talep eden Özbağ, yoğun ilgi ve alaka gösterip toplantıya katılan ve konuya ilgi gösteren Sebenlilere teşekkür etti. Özbağ İl dışında yaşayan bütün Bolululara çağrıda bulunarak, Bolu’nun büyük şehir olabilmesi noktasında nüfus kriterini yakalayabilmesi için destek istedi.

Birleşik Medya Ajans (BMA)

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER