Bolu Gazetesi
 

Boşuna Muhteşem Süleyman demiyoruz

 
Boşuna Muhteşem Süleyman demiyoruz
22 Kasım 2017 - 20:42 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ Bolunun usta gazetecileri Rasim Özdemir, Mehmet Ali Atalay ve Caner Güngör’e Seben’in turizm potansiyelini bu yönde yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı. Bolunun Çukurovası olarak adlandırılan Seben’in bundan sonra turizmle de anılacağını söyleyen başkan Özbağ şu ana kadar yaptığı çalışmalardan tam puan aldı.

Bir zamanlar geri kalmışlık noktasında Güneydoğu’da ki ilçelerle yarışan Seben’in makus tarihi Süleyman Özbağ’ın Belediye Başkanı seçilmesiyle son buldu.

Klasik belediyecilik dışında sosyal belediyeciliği ilke edinen Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ özellikle ilçenin turizmini hareketlendirmek için adeta bir harekat başlattı.

Önceden 1 bardak çay içmek için bile bir mekanın bulunmadığı Seben’de şimdi devasal restoran, konaklama için yapılan bungalovlar görenleri adeta büyülüyor.

Sadece Bolunun değil Türkiye’nin en önemli tarihsel mekanlarından Solaklar Kaya evlerinde Bolu’da eşi benzeri olmayan bir restoran ve bu restoranın bulunduğu alanda 8 adet konaklamak için bungalov yapıldı.

STRES ATMAK İÇİN BİRE BİR

Başkan Özbağ şehrin stresinden kurtulmak isteyenler için mükemmel bir ortam inşaa ettiklerini dile getirerek, “Dört bir yanı tarih kokan  Solaklar Köyünde bulunan geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan Solaklar Kayaevlerinin bulunduğu yere sizlerinde gördüğü üzere entegre bir turizm alanı inşaa ettik. Sadece taş ve ağaçtan yaptığımız restoranımız, tamamen doğaya uyumlu olarak inşaa ettiğimiz bungalov evlerimiz doğal yaşama hasret kalmış şehir yorgunluğu üzerlerine çökmüş misafirlerimizin huzur bulacağı bir mekan haline geldi” dedi.

TÜRK DÜNYASINDAN TURİST GELECEK

Bölgenin, Türk dünyası açısından da çok önemli olduğunu vurgulayan Özbağ, “Kendine münhasır özellikleri olan bir bölge. Solaklar Kayaevleri ve Türk dünyasının sembolü olan Nevruz Tepesi karşı karşıya. Nevruz Tepesi’nin eteklerinde kurmuş olduğumuz bu tesis, bundan sonraki süreçte Türk dünyasından gelen misafirlerimize de ev sahipliği yapacak. Burada ki taş restoran ve bölgede bulunan bungalov evler, MARKA desteği ile yapıldı. Buraya 771 bin 860 liralık ödenek çıktı. Ama buraya şu ana kadar harcanan para 2 milyon 75 bin lira. Buraya harcanan her kuruş sonuna kadar Sebenlilere yapılan hizmetin bir ölçüsüdür. Burada yaptığımız restoranın Bolu’da bir benzeri yoktur. Bunu da iddia ediyoruz.” dedi.

SEBENİ TURİZMDE ZİRVEYE TAŞIYACAĞIZ

Başkan Özbağ ilçede turizmin alt yapısına dair çalışmaların son derece etkin bir şekilde sürdürüldüğünü de ifade ederek, “İlçemizi turizm noktasında zirveye taşımak istiyoruz. En büyük sıkıntımız yolumuzdu. Şu an yolumuz bitmek üzere ve çok harika bir yol oldu. Şöyle ifade edeyim. Öğle arası yemeğine çıkan bir memurumuz buraya gelip yemeğini yiyecek ve mesaisine yetişebilecek. Ayrıca Seben Gölünde de ciddi turizm çalışmaları yapıyoruz. Buraya bir plaj yapacağımızı söylemiştik. Bunun çalışması devam ediyor. Su sporları ile ilgili bu sene yaptığımı organizasyonlar büyük beğeni topladı. Velhasıl durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Seben Bolu turizmini zirveye taşıyacak” şeklinde konuştu.

 

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER