Bolu Gazetesi
 

Bolu’yu robot yarışmasında temsil edecekler

 
Bolu’yu robot yarışmasında temsil edecekler
11 Nisan 2019 - 15:03 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın(MEB) düzenlediği 13’üncü Uluslararası Robot Yarışması’nda Bolu’yu Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi temsil ediyor.

MEB Mesleki Eğitim ve Genel Müdürlüğü’nün Samsun’da düzenlediği 13’üncü Uluslararası Robot Yarışması’na bu yıl 17 ülkeden okullar 6 bin robotla katıldı. Dün başlayan ve 12 farklı kategoride yapılan yarışmada Bolu’yu Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi temsil ediyor. Fizik öğretmeni Ahmet Sağlam ve öğrencileri engelden kaçan robot, matematik öğretmeni Bilal Uçar ve öğrencileri kendisi giden otomobil, biyoloji öğretmeni Yılmaz Açıkel ve öğrencileri nabız ölçer ile yarışmaya katıldı. Yarışmanın öğrencilerin kendilerini uluslararası boyutta ifade edebilmeleri ve gelişimlerinde çok önemli rolü olduğunu anlatan öğretmen Yılmaz Açıkel, “Öğrenciler yapay zeka anlamında çok ilerleme kat ettiler. Bu tarz yarışmalarda kendilerine yeni ufuklar açıyorlar. Bu yarışmada olmak bile onlar için çok önemli. Biz çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz.” dedi.

Yarışmada Bolu’yu Onur Demircioğlu, Enes Çelik, Mehmet Barlak, Mustafa Barlak ve Ertuğrul Aydoğan isimli öğrenciler temsil ediyor. Yarışma yarın sona erecek.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER