Bolu Gazetesi
 

Bolulu işadamı Suriye’de bakın ne yapıyor

 
Bolulu işadamı Suriye’de bakın ne yapıyor
26 Aralık 2016 - 23:56 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolunun tanınmış işadamlarından Boluspor yöneticisi Nejat Öztürk Halep’ten kurtarılan sivillere yardım etmek için Suriyeye gitti. Kimseye haber vermeden yanına aldığı ihtiyaç malzemeleriyle Suriyeye ayak basan Nejat Öztürk silahların gölgesinde sivillere yardım ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Sakarya İHH’da çalışan bir arkadaşının Suriye’de ki sivillere yardım götüreceğini öğrenen Nejat Öztürk’te imkanlarıyla bir çok ihtiyaç malzemesi alarak arkadaşına kendisinin de Suriye’ye gitmek istediğini söyledi.

İHH konvoyu ile birlikte Suriye’ye giden Nejat Öztürk, Suriye’nin İdlib bölgesinde bulunan ve Halep’ten kurtarılan sivillerin kaldığı kampa ulaştı. Nejat Öztürk hemen beraberinde götürdüğü yardım malzemelerini dağıttı. Özellikle çocuklara büyük ilgi gösteren Nejat Öztürk büyük taktir topladı.

Bolu Gazetesi editörü Caner Güngör’e telefonda konuşan Öztürk, “Arkadaşımın buraya geleceğini duyunca bende hemen onunla yola çıktım. Onların acı halini medyadan takip ediyordum. Onlara böyle bir yardım imkanı doğunca hiç tereddüt etmedim. Burada insanların durumu gerçekten çok kötü. Türkiye’den gelen yardımlar onları ayakta tutuyor. Geceleri çok soğuk oluyor. Şu an battaniye dağıtıyoruz fakat her an bir saldırı da olabilir. Elimizden geldiğince onların yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER