Bolu Gazetesi
 

Bolu’da alkol ruhsatı tartışması

 
Bolu’da alkol ruhsatı tartışması
22 Temmuz 2019 - 12:10 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban yaptığı açıklamada, “Cennet Bolumuza bu kötülüğü yapmayın, bırakın Bolu ayık kalsın.” dedi.

Bolu Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı’nda, Bolu’da verilen alkol ruhsatları hakkında yeni gelişmeler yaşanmıştı. Alkol ruhsatı verilmesi kararlaştırılan Büyüksu Bölgesi’nde değişiklik yapılarak buradan alınmıştı ve yeni bölge için çalışmalar başlamıştı. Bu karar Bolu Belediye Meclisi’nde tartışmalara neden olmuştu.

“ALKOL TOPLUMSAL ÇÜRÜMENİN BAŞLANGICIDIR”

Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban, konuya meclis kürsüsünde itiraz etmesinin ardından yeni bir basın açıklaması yaptı. Balaban yaptığı açıklamada, “Bırakın Bolu ayık kalsın. Bilindiği gibi geçtiğimiz Temmuz ayı belediye meclis toplantısının ikinci oturumunda ‘Ne zaman karşımıza çıkaracaklar?’ dediğimiz konu meclis toplantısında gündeme geldi. Yapılan toplantıda AK Parti Belediye Meclisi Grubu olarak, bir insan olarak, bir Müslüman olarak, bir Bolulu olarak, Bolu’nun alkollü mekan serbestisine ilişkin fikirlerimizi meclis kürsüsünden ifade etmiştik. Bu konunun tam ve net bir şekilde anlaşılabilir olması ve bu konu hakkındaki hassasiyetimizi dile getirmek amacıyla bu açıklamayı detaylı bir şekilde tekrar yapıyoruz. Alkol toplumsal çürümenin başlangıcıdır. Ülkemizde başta genç nesil olmak üzere toplumun bütün kesimlerinin bu çirkin alışkanlığa özendirilmesi, üreten, saygı duyan, bu toplumun genetik kodlarına işlenmiş örf ve adetlerinin terk edilmesine, büyüğünü küçüğünü bilen insan yapımızın bozulmasına, ahlaki yapının çöküşüne sebebiyet verecektir. Bu sinsi ve kötü alışkanlığın birçok kötü başka alışkanlığın ilk adımı olduğu unutulmamalıdır. Alemlerin Efendisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) “Alkol bütün kötülüklerin anasıdır” buyurmuşlardır. Dünyadaki rehberimiz, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’de kesin olarak yasaklanmış ve haramdır. Kuran-ı Kerim’i öpüp yemin ederek göreve başlayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, alkol konusunda Kuran-ı Kerim’in içinde yazılı olan hükümleri de iyi bildiğinden şüphemiz yoktur. Dinimizce açık ve net bir şekilde haram olarak ilan edilmiş ve insan hayatına hiç bir katkısı olmadığı gibi türlü belalara sebep olan bu kötü alışkanlığın yaygınlaşmasına Özcan ve ekibi müsaade etmemelidir” ifadelerini kullandı.

“BIRAKIN BOLU AYIK KALSIN”

Başkan Özcan’a seslenen Balaban, açıklamasının sonunda “Bırakın Bolu ayık kalsın” diyerek, “AK Parti olarak iktidara geldiğimiz günden bu yana bu kötü alışkanlıkla mücadele ettik. Yaptığımız yeni kanun ve düzenlemelerle birlikte alkollü araç kullanan sürücü sayısı azalmıştır. Caydırıcı cezai müeyyidelerle birlikte alkollü kişilerin direksiyon başına geçmesi engellenmiş, insanımızın can ve mal güvenliği bu sayede korunmuştur. Ülkemiz başta olmak üzere ilimizde de alkolün sebebiyet verdiği asayiş olayları azalmış, toplumsal huzur yeniden tahsis edilmiştir. Buradan AK Parti belediyecilik süresi boyunca mücadele ettiğimiz ve 15 yılda ancak arındırabildiğimiz bu konuyu tersine çevirmemeleri konusunda Tanju Özcan’ı ve ekibini uyarıyoruz. Gelin bu gittiğiniz yanlış yoldan dönün. Gelin almaya çalıştığınız bu yanlış karardan vazgeçin. Cennet Bolumuza bu kötülüğü yapmayın, bırakın Bolu ayık kalsın” dedi.

“BOLUSPOR’A HARAM PARA BULAŞTIRMAYIN”

‘Tanju Özcan’ı girişebileceği bir siyasi kurnazlık adımını atmadan uyarmak istiyorum’ diyen Balaban, “Özcan bu konuyu asla Bolusporla ilişkilendirmemelidir. İçki ruhsatlarının verilmesi konusu Bolusporumuza fayda sağlayacakmış gibi gösterilip bu durumun önü açılmak istenebilir. “Bolusporumuza kaynak gerekli ” denilerek içki ruhsatı almak isteyen işletmelerden elde edilecek gelirin bir kısmı “Boluspor tarafından kullanılacak” denilerek bu konu meşrulaştırılmaya çalışılabilir. Buradan Bolumuzun ak sütü gibi helal olan değeri Bolusporumuzun bu konuya alet edilmemesi gerektiği konusunda Boluspor Başkanı Necip Çarıkcı’yı bu oyuna gelmemesi noktasında ayrıca uyarıyoruz, sakın kısa gün karı gibi gözüken bu yanlış yoldan sonuç almayı hedeflemeyin. Tertemiz Bolusporumuza haramdan gelecek olanı bulaştırıp Bolumuzun en önemli değerini kirletmeyin.   Necip Çarıkcı bu duruma izin vermemeli ve bu konunun asla önünü açmamalıdır. Sayın Çarıkcı bu vebalin altına girerse yarın duyacağı pişmanlıkta fayda getirmez. Bu yanlışı ve ortaya çıkaracağı sonuçları en baştan engelleyelim. Gelin Bolumuza, Bolusporumuza zarar verebilecek olan bu yanlışı yapmayın. Bu kötü ve zararlı karardan dönün. Saygılarımla…” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Bolu ;

    Haramı en çok yiyen en çok kullanan sizlerdiniz akol içmeyince mi kalkıncaz sizin örnek aldığınız ülkelerin alkol tüketimine bakın yerel yönetime karışıyorsanız bilinçli bilgili yorum yapın

    22 Temmuz 2019 14:08
Etiketler :
AsEvi-Yatay2