Bolu Gazetesi
 

Bolu Valisi Ümit, görevine başladı

 
Bolu Valisi Ümit, görevine başladı
06 Kasım 2018 - 15:57 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Cumhurbaşkanı kararıyla Yıldırım Kaymakamlığından Bolu Valiliğine atanan Ahmet Ümit göreve başladı. Ümit, “Tüm iş ve işlemlerimizde insan eksenli olacağız. Meseleler karşısında daima çözüm odaklı olacağız. Sorunların çözümünde hıza, performansa ve zamanında müdahaleye önem vereceğiz” dedi.

Ümit, Bolu Valiliğine gelişinde, vali yardımcıları, kaymakamlar ve diğer yetkililerce karşılandı.

Polis mangasını selamlayan Ümit, daha sonra makam odasına çıkarak burada vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire amirleri ile kısa bir toplantı yaptıktan sonra basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı kararname ile Bolu Valiliği’ne atandığını ifade eden Ümit, bugün itibariyle görevine başladığını belirtti.

Ümit, devlete, millete ve Türk tarihine karşı sorumluluklarını yerine getirebilmek için var gücü ile çalışmanın tüm bireylerin görevi olduğuna dikkat çekerek, “Bizde Bolu Valisi olarak çalıştığımız süre ne kadar olursa olsun bu gerçeğin bilincinde olacağız. Tarihimizde ve kültürümüzde müstesna bir yeri olan, özellikle al-i cenap insan yapısıyla ve harika doğasıyla gönüllerde taht kuran Bolu’muzun, ekonomik, sosyal, kültürel, sportif, çevresel ve turistik bütün değerlerine sahip çıkmak, bu değerleri korumak ve geliştirmek için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

“Atanmış değil adanmış bir anlayışla çalışacağız.” diyen Ümit, yükselmek için değil, insanların huzur ve refahı için yapılması gereken işleri yüklenmek ve gereğini yapmak için mücadele edeceğine vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Gelişim ve gelişim için değişim içinde olacağız. En önemli hazinelerimizden olan tarihimize ve kültürümüze sahip çıkacağız. Yaşlılarla, çocuklarla ve gençlerle daha yakından ilgileneceğiz. Her vatandaşımızın yüreğine dokunmaya çalışacağız. Tüm iş ve işlemlerimizde insan eksenli olacağız. Meseleler karşısında daima çözüm odaklı olacağız. Sorunların çözümünde hıza, performansa ve zamanında müdahaleye önem vereceğiz.”

Ahmet Ümit’in özgeçmişi

1963 yılında Mersin’de doğan Ümit, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. İstanbul Barosunda Avukatlık Stajını tamamladıktan sonra İçişleri Bakanlığı tarafından açılan kaymakamlık sınavlarını kazanan Ümit, 1990 yılında Mülki İdare Amirliği Mesleğine girdi.

Ümit, Aksaray Sarıyahşi, Isparta Yalvaç ve Adana Aladağ ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak çalıştıktan sonra mesleki konularda incelemelerde bulunmak ve yabancı dil bilgi düzeyini geliştirmek amacıyla yine İçişleri Bakanlığı tarafından sekiz ay süreyle İngiltere’ye gönderildi.

Üç yıllık staj dönemini ve bu süre sonunda Bakanlık tarafından açılan Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayan Ümit, asil kaymakam olarak atandı.

Sırasıyla Ordu’nun Ulubey İlçesi Kaymakamı,Tunceli’nin Pertek İlçesi Kaymakamı, Artvin Vali Yardımcılığı, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi Kaymakamı ve Denizli’nin Tavas İlçesi Kaymakamı olarak çalışan Ümit evli ve dört çocuk babası.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER