Bolu Gazetesi
 

Bolu Gazetesi yazdı, doktor geldi

 
Bolu Gazetesi yazdı, doktor geldi
18 Temmuz 2019 - 16:03 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Geçtiğimiz günlerde gazeteniz Bolu gazetesi Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Bölümünde doktor olmadığı için kanser hastalarına kemoterapi tedavisi ve diğer tedavilerin uygulanamadığını dile getirerek milletvekillerini göreve davet etmişti. Haberimizin üzerinden 4 gün geçtikten sonra müjdeli haber bugün geldi.

İlimizdeki sağlık kuruluşları arasında sadece Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan kanser tedavisi uygulanan Onkoloji Bölümünde görevli doktorun bir tanesi yurtdışında eğitimde bulunduğundan diğerininde tayini isteyerek Bolu’dan ayrılmasından sonra 2 haftadır Bolu’da ki kanser hastaları kemoterapi ve diğer tedavilerini yaptıramıyorlardı.

Hastaların mağduriyetini dile getiren Bolu Gazetesi milletvekillerini de konunun çözümü için göreve davet etmişti. Bu haberimizin yayınlanmasından 4 gün sonra müjdeli haber geldi.

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay yaptığı açıklamada, “Başta Sağlık Bakanımız ve yardımcıları başta olmak üzere Milletvekillerimiz ve İl Sağlık Müdürmüze çok teşekkür ediyorum. Hastanemizde onkoloji doktoru Fatma Buğdaycı Başal hanım Perşembe ve Cuma günleri ile Pazartesi ve Salı günleri hastalarımıza hizmet verecek. Şu an geçici görevle geldi fakat en kısa sürede bir doktor ataması olacak. Şu an hastalrımızın bu mağduriyetini gidermiş bulunuyoruz” dedi.

 

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER