Bolu Gazetesi
 

Bolu Belediyesi’nden çocuklara müjde

 
Bolu Belediyesi’nden çocuklara müjde
02 Temmuz 2018 - 15:39 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Geçtiğimiz yıl yapımına başlanılan Masal Parkı’nda artık sona gelindi. Masal kahramanları ve çizgi film karakterlerinin heykelleri yerleştirildiği parkta, peyzaj çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Parkın kısa süre içerisinde hizmete girmesi planlanıyor.

Masal ve çizgi film kahramanları yerlerini aldı

Bolu Belediyesi tarafından Kılıçarslan Mahallesi’nde 14 bin 370 metrekare alanda geçtiğimiz yıl inşaatına başlanılan Masal Parkı’nda artık sona gelindi. Parkta, hikaye kitapları, destan, masal ve çizgi filmlere konu olan Bremen Mızıkacıları, Hansel ve Gretel, Taş Devri, Ayı Yogi ve Bobo, Pinokyo, Nuh’un Gemisi, Nasrettin Hoca, Deli Dumrul, Rapunzel, Şirinler, Karagöz ve Hacivat, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız, Keloğlan, Kül Kedisi ve Don Kişot’un dev heykelleri yerlerini aldı. Yine parkın ortasına dev bir Nuh’un Gemisi de inşa edildi.

Peyzaj çalışmaları tamamlanma aşamasında

Ziyaretçilerine ‘masal tadında’ bir gün geçirmeyi vaat eden Masal Parkı’nda aralıksız devam eden peyzaj çalışmaları da büyük oranda tamamlandı.

Son rötuşların yapıldığı parkta belediye ekipleri, diğer eksikleri de kısa süre içerisinde tamamlayarak Bolu Belediyesi’nin çocuklara armağanı olan muhteşem parkı açılışa hazır hale getirmeyi planlıyor.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER