Bolu Gazetesi
 

Başkan yardım etti, artık görüyor

 
Başkan yardım etti, artık görüyor
17 Haziran 2016 - 15:17 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu’da maddi sıkıntı çeken kazazede genç Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz sayesinde hayata tutundu. Geçen yıl geçirdiği trafik kazasında sağ gözünü kaybeden ve göz bebeğinde hasar oluşan 19 yaşındaki Fatih Çırpan, Bolu Belediye Başkanı Yılmaz’ın devreye girmesiyle bir grup hayırsever işadamı tarafından ameliyat ettirildi. Gözünde oluşan fiziksel problemi iki cerrahi operasyon sonrası tamamen ortadan kalkan, ancak halen görme yetisi bulunmayan kazazede Çırpan, sağlığına kavuşur kavuşmaz annesiyle birlikte Başkan Yılmaz’ı ziyaret etti.

Bolu’da, TEM otoyolu üzerinde bulunan bir benzinlikte pompacı olarak çalışan 19 yaşındaki Fatih Çırpan, geçtiğimiz yıl bir trafik kazası geçirdi. Kazada meydana gelen ciddi travmatik yaralanma sonucu talihsiz gencin sağ gözünde dönüşümsüz görme kaybı kayıp oluştu. Kazazede Çırpan’ın göz bebeğinde ayrıca fiziksel hasar da meydana gelirken, kaza ile hem gözünden olan hem de psikolojisi bozulan gence doktorlar protez göz takılması gerektiğini söyledi.

İŞ ADAMLARI SPONSOR OLDU

Maddi durumu iyi olmayan gencin ailesi ameliyat için gerekli olan yaklaşık 20 bin lirayı karşılayamayınca konuyu Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a iletti. Başkan Yılmaz da hasta ziyaretlerinde tanıştığı gence sahip çıkarak ameliyat için gerekli olan parayı bir grup hayırsever işadamından topladı ve gencin ameliyat olmasını sağladı.  İstanbul’da özel bir hastanede gerçekleşen iki aşamalı operasyon dizisinde Fatih Çırpan’a ilk olarak 9 Mayıs’ta bir cerrah müdahale gerçekleşti. 3 Haziran’da da göz protezi takılan Fatih Çırpan, sağlığına kavuşur kavuşmaz annesi Nurşen Çırpan’ı da yanına alarak Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

“AİLEMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜNÜZ, ALLAH SİZLERDE RAZI OLSUN”

Cerrahi operasyon ile gözünde oluşan fiziksel problemi tamamen ortadan kalkan, ancak halen görme yetisi bulunmayan Fatih Çırpan ve anne Nurşen Çırpan, bir araya geldikleri Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a teşekkür etti. Anne Çırpan, “Oğluma en zor zamanımızda sahip çıkarak ailemizin yüzünü güldürdünüz. Allah sizlerden ve hayırseverlerimizden razı olsun” dedi. Çırpan ailesi ile bir süre sohbet eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da 19 yaşındaki kazazede Fatih Çırpan’a geçmiş olsun dileklerini iletti ve sağlık durumu hakkında bilgiler aldı.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER