Bolu Gazetesi
 

Başkan Disneyland’ı Bolu’ya getiriyor

 
Başkan Disneyland’ı Bolu’ya getiriyor
06 Ağustos 2016 - 11:53 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Belediye Başkanı Yılmaz, D-100 karayolunun üzerinde bulunan 2. Komando Tugayı’nın kurulu olduğu 3 milyon metre karelik arsayı almak için harekete geçti. Yılmaz, söz konusu alanda çocuklar için Disneyland, Türk Sineması için film platoları kurulacağını söyledi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaklaşık 2,5 yıl önce almak için Genelkurmay ve Millî Savunma Bakanlığı’na girişimde bulunduğu ancak onay çıkaramadığı Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı’nın 3 milyon metrekarelik arazisini almak için yeniden harekete geçti.

Yılmaz, arsayı almak için Genel Kurmay Başkanlığı ile Milli Savunma Bakanlığına müracaatta bulunduklarını belirterek, “Bu yer bizim için çok önemli. Tugayın il dışına çıkmasını ve orada konuşlanmasını istiyoruz. Arsaya da biz talibiz. Şu anda Genel Kurmay ve Milli Savurma Bakanlığı talebimize karşı çıkıyor. Buna karşın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ise bize bir yazı göndererek, “Belediyelerin istediği askeri bölgeler var ise bunları bakanlığımıza bildirin gerekeni yapalım deniliyor” bizde bakanlığa 2. Komando Tugayı için bildirimde bulunacağız. Yani bir bakanlık istemiyor ama bir başka bakanlık istiyor” dedi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerin en büyüğü olacağını söylediği Tugay’ın yerine ise Disneyland yapılacağını belirtti. Arsanın kendileri için önemli olduğunu söyleyen Yılmaz, “Bu arazi bizim olunca o bölge çocuklarımız için en büyük eğlence merkezi haline gelecek. Yani Disneyland’ı Bolu’ya getireceğiz. Ayrıca, aynı bölge içerisine Türk Sinema Sektörüne en büyük katkıyı da biz yapacağız. Bölgeye çok sayıda film setleri ve platolar oluşturacağız” dedi.

Başkan Yılmaz, 2. Komando Tugayının yerleşkesinin yaklaşık 3 milyon metrekare olduğunu ve bölgenin en büyük alanı olduğunu da belirterek, Tugay’ın Disneyland gibi olacağını vurguladı ve “O bölge öyle bir alan olacak ki herkesin dili kaçacak. Bölge çocuklarımızın eğlence merkezi olacak, 24 saat boyunca çocuklarımız burada eğlenecek, yine çocuklarımız için Aquaparklar yapılacak” diye konuştu. Başkan Yılmaz, bu güne kadar hiçbir belediyenin başarmadığı bir şeyi Bolu Belediyesi’nin başaracağını da belirterek, “Türk Sinemasına, Türk yönetmenlerine büyük kolaylık sağlayacağız. 2. Komando Tugayı ünlü sinemana platformları gibi olacak. Filmlerin çekildiği son derece modern setler oluşturulacak. Biliyorsunuz bir dönem jaws çok modaydı ve bir çok yerli yabancı turist ABD’ye giderek jaws’ın çekildiği stüdyoları ziyaret ederek, binlerce lira döviz bırakmışlardır. Bolu’da böyle olacak. Bir yönetmen filmine Bolu’da başlayın Bolu’daki platformlarda bitirip gidecek. Bizimde bir çok sinema sanatçımızı görme imkanımız olacak. Bolu aynı zamanda ekonomik bir değere de sahip olacak” dedi.

 

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER