Bolu Gazetesi
 

Başkan çobanlığa devam ediyor

 
Başkan çobanlığa devam ediyor
09 Temmuz 2018 - 13:13 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Üniversite okurken bile çobanlık yapan okulda ‘üniversiteli çoban’ diye çağrılan Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ başkan olduktan sonrada fırsat buldukça çobanlığa gidiyor.

Türkiye’nin en başarılı belediye başkanları arasında yer alan Seben Belediye Başkanı hafta sonları fırsat buldukça çobanlık yapan babasının yanına giderek ona yardım ediyor.

Çocukluğundan beri baba mesleği olan çiftçiliği ve çobanlığı hevesle yapan Özbağ, üniversitede okurken de çobanlığa devam etti. Hatta ona arkadaşları ‘üniversiteli çoban’ lakabı bile taktılar. 3 dönemdir Seben Belediye Başkanlığını başarı ile yürüterek en başarılı belediye başkanları arasında yerini alan Süleyman Özbağ, başkanlık yaparkende çobanlıktan vazgeçmedi.

Hafta sonları fırsat buldukça halen çobanlığı devam ettiren babasının yanına giderek ona yardım eden Özbağ ,  “Rızkı veren Allah. Beslenmeyle, rızıkla ilgili hiçbir endişemiz olmadı hayatta. Ben işlerin en zorunu yaparak geldim buralara. Bana herkes üniversiteli çoban diyordu. Rızkımız oradandı. Çobanlık yapmaktan da hiç gocunmadım. Hatta hep söylüyorum, ilk çocuğum çoban çocuğu, ikinci çocuğum başkan çocuğu olarak dünyaya geldi. Şimdide fırsat buldukça babamın yanına gidip ona yardım ediyorum. Çobanlıktan büyük zevk alıyorum” dedi.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER