Bolu Gazetesi
 

Bakan Pekcan’dan Fatih Metin vurgusu

 
Bakan Pekcan’dan Fatih Metin vurgusu
13 Mart 2019 - 9:29 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

31 Mart mahalli ve idari seçim çalışmaları kapsamında Bolu’yu ziyaret eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Bolu için de Fatih beyi bir şans olarak görüyoruz. Bolu bu şansı iyi değerlendirsin” dedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

31 Mart mahalli ve idari seçimlerine sayılı günler kala partiler seçim çalışmalarına tüm hızla devam ediyor. Cumhur İttifakı Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin’e destek vermek amaçlı Bolu’ya gelen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Bakan Pekcan’ı karşılamaya Bolu Valisi Ahmet Ümit, Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Cumhur İttifakı Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, Bolu Abant İzzet Baysal Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, partililer ve çok sayıda Bolulu işadamı katıldı. Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, “Bugün iş dünyamızın önemli bakanlarından birini konuk ediyoruz. Kendilerine zaman ayırdıkları için teşekkür ediyorum. Camiamızın içinden biri oldukları için sayın bakanımızı Bolu iş dünyasının kalbinde, Bolu’daki evinde konuk etmekten büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

“MEMLEKETİMİZ VE MİLLETİMİZİN GELECEĞİ İÇİN İHRACAT YAPMAMIZ ŞART”

Bolu’nun ticari yapısı hakkında bilgiler veren Ateş, memleket ve milletin geleceği adına ihracat yapmanın şart olduğunun altını çizerek, “Müsaade ederseniz ilimiz hakkında sizlerle birkaç bilgi notunu paylaşmak istiyorum. Ankara ve İstanbul’un arasında olan ilimiz, iş pazarının olduğun bir il. Sosyal-ekonomik gelişmişlik açısından 11’inci sıradayız, 2’nci yatırım teşvik bölgesindeyiz, yaşanılabilir iller arasında da 3’üncü sıradayız. Tarımda yüzde 12, sektörel baktığımız da sanayide yüzde 34, hizmet sektöründe yüzde 54’lerdeyiz. 10 bin Dolar kişi başı gelirimiz var. Türkiye ortalamasının üzerinde ve 10’uncu sıradayız. Oda olarak 3 bin 500 üyemiz var. Yaklaşık 300’ü sanayici. Sürekli büyüyen bir aileyiz. Her hafta 6-7 tane firma ailemize katılmakta. 7 tane yüzde 100 yabancı firma var. İlk 500 kuruluş arasına giren 3 firmamız var. Kanatlı hayvan sektöründe Türkiye’nin yüzde 30’unu tedarik ediyoruz. İki firmamız ilk 100’ün içinde. Saçaklı sanayide özellikle büyük bir firmamızın yan sanayi açısından 30’u aşkın firma var. Kümelenmiş bir yapımız var. Bu kümelenmiş yapımızın ihracat kabiliyetini geliştirmek adına sayın bakan yardımcımızın teşvikleri proje başlattık. Sizin himayenizde bu proje devam etmekte. Birinci aşamayı geçtik şimdi pazar arayışlarımızı geliştirmek için çalışma yapıyoruz. 23 firmamız var. Bu projeler uzun soluklu. Bunun sözünü verebiliyorum, her firmamız yurt dışında bir firma ile eşleşebilecek. Bunun peşinde olacağız. Memleketimiz ve milletimizin geleceği için ihracat yapmamız şart” ifadelerini kullandı.

“BOLU BU ŞANSI İYİ DEĞERLENDİRSİN”

Konuşmasını yapak üzere kürsüye gelen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ise 31 Mart yerel seçimleri için Cumhur İttifakı Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin’in bir şans olduğunu ve Bolu’nun bu şansı iyi değerlendirmesi gerektiğini söyleyerek, “Bugün Bolu’da bulunduğum için gerçekten çok memnunum. Buraya ziyaretimiz sayın Fatih Metin’in desteğe olduğu için değil onu ziyaret etmek için geldik. Biz onun desteğe ihtiyacı olmadan hak ettiği gibi seçimleri alacağını zaten biliyoruz. Fatih bey bizim mesai arkadaşımız. Onun çalışmalarını yakından biliyoruz. Bolu için de Fatih beyi bir şans olarak görüyoruz. Bolu bu şansı iyi değerlendirsin” şeklinde konuştu.

“PROJELERİNİN BAKANLIK OLARAK ARKASINDAYIZ”

Son olarak hem Başkan Ateş’in hem de Bolu Belediye Başkan Adayı Metin’in projelerinin bakanlık olarak arkasında olduklarını belirten Bakan Pekcan, “Bildiğiniz gibi kalkınma ve hizmet, ticaretin geliştirilmesi aynı zamanda çağdaş teknolojiyi yakalamak modern belediyeciliğin görevi aslında. Japonya’dan Avrupa’ya baktığımız zaman aslında ülkelerinin kalkınmalarına hizmet etmemiş hiçbir belediye yok. Aslında Ak Parti’nin başarısında, belediyelerde yapılan hizmetler yatıyor. Dolayısı ile biz bundan sonra da yaptığımız çalışmalarda, etkin bir şekilde Dünya bir teknoloji ve dönüş çağından geçerken, belediyelerimiz ile inşallah el ele vereceğiz, bu hizmet yarışında beraber çalışacağız. Burada da Sayın Fatih Metin ile beraber çalışacağımızdan hiçbir kuşkumuz yok. Hem onun, hem oda başkanımız projelerinin bakanlık olarak arkasındayız” diye söyledi.

Bolu Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Bakan Pekcan’a konuşmalarının ardından Bolu’nun yöresel ürünlerini ve Köroğlu minyatür heykelini hediye etti. Ateş’ten sonra da Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu sahneye gelerek belediye adına hediye takdiminde bulundu.

Verilen hediyelerinden sonra davetliler Bakan Pekcan ile birlikte fotoğraf çekildi.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER