Bolu Gazetesi
 

Atık su bedeline yüzde 100 zam

 
Atık su bedeline yüzde 100 zam
12 Mayıs 2019 - 10:54 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu Belediye Meclisi Mayıs ayı ikinci oturumunda sanayilerin ödedikleri atık su bedellerine yüzde 100 zam yapıldı. Yapılan zam uygulamasına AK Parti’li üyeler şerh koydu.

Bolu Belediye Meclisi Mayıs Ayı İkinci Oturumu, Bolu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan başkanlığında gerçekleşen oturumda komisyonlardan gelen raporlar görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen ‘2019 yılı ücret tarifesinde bulunan Atık Su Bedellerinin incelenerek gerekli düzenlemelerin yapılması’ maddesinde sanayicilere zam kararı çıktı. AK Parti’li komisyon üyelerinin şerh koyduğu ‘Sanayilerde atık su bedeline yüzde 100’lük zam’ kararı oy çokluğuyla kabul edildi. AK Partili grup ise, şerh kararını, zamın kademeli olarak yükseltilmesi yönünde kullandı. Kararın alınmasının ardından açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Çok kirletenden çok para alınması lazım. Sanayicinin ödediği atık su bedeli konut sahibinin ödediğinin yarısı kadar olamaz. Burada adaleti sağlamamız lazım” dedi.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • Bolulu ;

    Daha önceden ne oduyorlarmiş? Ödedikleri miktar şahıs konutlarından azmiymis? Zammin gerekçeleri daha neyledir böylelikle.

    12 Mayıs 2019 12:33
  • Sercan p ;

    Daha önce kendilerinin mecliste yapmış olduğu açıklama Bolu çok pahalı su kullanıyor diyorlardı madem temiz suda indirim yapsınlar sade zam yapmasınımı biliyor bu adamlar anlamadım

    13 Mayıs 2019 01:21
Etiketler :
AsEvi-Yatay2