Bolu Gazetesi
 

Ali Ercoşkun’a dokunulmazlık şoku

 
Ali Ercoşkun’a dokunulmazlık şoku
16 Aralık 2016 - 16:15 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından, Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun hakkında dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı’na gönderildi. Bakanlık gönderilen fezlekeyi inceledikten sonra, TBMM başkanlığına göndermesi gerekiyor. TBMM ise dokunulmazlığın kaldırılıp kaldırılmaması hakkında kararını verecek.

Özel Haber: Hakan Aydın

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, FETÖ/PDY Terör Örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konulan İl Genel Meclisi eski Başkanı Mücahit Kutlu’yla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Ercoşkun yaptığı açıklamalarda yerel basına yansımış ve kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu.

VATANDAŞLAR ŞİKAYETÇİ OLDU

Ali Ercoşkun’un açıklamalarının ardından Bolu Cumhuriyet Savcılığı’na, yürütülen soruşturmayı etkilediği için vatandaşlar tarafından şikayet dilekçeleri verildiği belirtildi.

SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

Gelen şikayetler üzerine harekete geçen Bolu Cumhuriyet Savcılığı, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun hakkında bir dosya hazırlayarak Adalet Bakanlığı’na gönderdi. Hazırlanan dosyada Ali Ercoşkun’un yaptığı açıklamalarla yürütülen soruşturmayı etkilemeye çalıştığı yönünde yapılan şikayetler eklenirken, basına yansıyan açıklamaları da dosyaya konuldu.

TBMM’NİN KARARI BEKLENİYOR

Bolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı aracılığı TBMM’ye gönderildi. Fezleke ilk olarak TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu’nda görüşülecek. Komisyon üyeleri Ali Ercoşkun’undokunulmazlığının kaldırılması yönünde bir kanaate varırsa fezleke Genel Kurul’a gönderilecek. Eğer Genel kurul dokunulmazlığın kaldırılmasına karar verir ise dosya Bolu Cumhuriyet Başsavcılığa geri gönderilecek.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER