Bolu Gazetesi
 

AK Parti ve CHP’den istifalar var

 
AK Parti ve CHP’den istifalar var
07 Nisan 2019 - 22:46 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

31 Mart mahalli ve idari seçimleri sonrası Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı listelerinden belediye meclis üyesi olan MHP’liler partilerine dönmek üzere AK Parti’den ve İYİ  Partililer partilerine dönmek üzere CHP’den istifa etti.

Erol Değirmenci

31 Mart mahalli ve idari seçimleri geçtiğimiz Pazar günü sona erdi. Seçim sonuçları sonrası Millet İttifakı Adayı Tanju Özcan belediye başkanı seçilirken CHP 18, Ak Parti ise toplam 13 belediye meclis üyesi çıkarabildi. Yeni belediye meclisi ise 8 Nisan Pazartesi günü ilk toplantısını gerçekleştirecek.

Belediye meclis üyelerinin belli olması üzerine istifalar geldi. Cumhur İttifakı listesi üzerinden Ak Parti’den aday olan MHP’liler 5’inci sıra adayı Fatih Silin, 11’inci sıra adayı Necdet Çakır istifa etti. Partilerine dönmek üzere istifa eden Silin ve Çakır sayesinde MHP’yi belediye meclisinde temsil edecek 2 üye olacak.

EN KARLI İYİ PARTİ

Yüzde 53 oy ile yerel seçimleri kazanan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile beraber Millet İttifakı’ndan toplam 18 aday Bolu Belediye Meclisi’ne girmeyi başardı. Kontenjandan meclise girmeyi başaran Mansur Şen Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden sorumlu Bolu Belediye Başkan Yardımcısı oldu.

Millet İttifakı listesinden meclise girmeyi başaran 4 İyi Partili isim ise partilerine dönmek üzere CHP’den istifa edecek. Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Mansur Şen, Bolu Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Yılmaz, Hakan Alparslan, Suat Orhan İyi Parti’ye dönmek için CHP’den istifa ederek, partilerine bir belediye başkan yardımcılığı ve 4 meclis üyeliği kazandıracak.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER