Bolu Gazetesi
 

AK Parti topyekün caddeye indi

 
AK Parti topyekün caddeye indi
11 Şubat 2019 - 9:25 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, esnaf ve vatandaş ziyaretinde bulunduğu İzzet Baysal Caddesi’nde seçimi kazanmaları halinde ilk işinin şehir içi yolları elden geçirmek olduğunu açıkladı. Metin, yapılacak projelerle ilgili de ‘bir kişi dahi mağdur olursa o projeyi iptal edeceğim’ dedi. Metin ayrıca, su fiyatları konusunda da Karadere sularıyla birlikte 2019 yılında su fiyatlarının düşeceğini tekrarladı.

Bolu’nun 15 yılda elde ettiği kazanımlarını yeni dönemde de sürmesini isteyen AK Parti, hafta sonu İzzet Baysal Caddesi’ne adeta çıkartma yaptı.

Çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleşen ve adeta gövde gösterisine dönem çalışmalarda Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, milletvekili Arzu Aydın, milletvekili Fehmi Küpçü, İl Başkanı Nurettin Doğanay ve partililerle birlikte esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek, desteklerini istedi.

2 BUÇUK SAATTE 100 METRE İLERLEYEBİLDİ

Halktan büyük destek gören Metin, ilgi dolayısıyla caddede yürümekte zorlandı.
100 metreyi tam 2 buçuk saatte kat eden Metin, “Teşkilatımızla beraber caddelerde sokaklarda, meydanlarda, mahallelerde vatandaşlarımızla kucaklaşıyoruz. Şu 100 metreyi 2 buçuk saatte geldik. Allah razı olsun vatandaşlarımızdan. Bugüne kadar halkımızın güvenini asla boşa çıkartmadık, bundan sonda da inşallah çıkarmayacağız” dedi.

“BİR VATANDAŞIMIZ DAHİ MAĞDUR OLACAKSA O PROJEYİ GERÇEKLEŞTİRMEYECEĞİZ”

Görev süresi boyunca tek bir kişinin dahi mağdur edilmesine asla göz yummayacağını anlatan Metin, “Açıkladığımız projelerimizi ve bundan sonra gerçekleştireceğimiz diğer projeleri bir tane vatandaşımızı dahi mağdur etmeden yapacağız. Eğer yapacağımız projelerde bir vatandaşımız dahi mağdur olacaksa o projeyi gerçekleştirmeyeceğiz.” diye konuştu

“YOLLARI CİLLOP GİBİ YAPACAĞIZ”

Seçildiği takdirde ilk işin tüm ulaşım ağını baştan aşağı elden geçirmek olduğunu vurgulayan Metin, “Bolu’nun ulaşım problemini Bolu’nun ulaşım sektöründeki esnafımızla birlikte çözeceğiz. Ayrıca seçilir seçilmez ilk yapacağımız iş Bolumuzun yollarını elden geçirmek olacak. Tüm yolları elden geçireceğiz, cillop gibi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“SU FİYATLARI UCUZLAYACAK”

Metin, su fiyatları hakkında da “Her gün söylemeye devam edeceğim. 2019 yılında Karadere sularını getireceğiz ve su fiyatlarını ucuzlatacağız. Hayırlı uğurlu olsun.” açıklamasında bulundu.

DOĞANAY: “BOLU İÇİN GECEMİZLE GÜNDÜZÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay da, burada yaptığı açıklamada, yeniden milletin huzura çıktıklarını dile getirerek, “Tabiri caiz ise milletimizin karşısında divana duruyoruz. Milletimizin vereceği karar önemli. Biz 18 yıldır milletimizin verdiği her türlü karara saygı duyan bir parti olarak, başımızda genel başkanımızla birlikte bu milletin derdiyle dertlenen, bu milletin geleceğine dair hayaller kuran, o kurduğu düşleri de bir bir gerçekleştiren bir partiyiz. Milletimizin refahını yükseltmek için, Bolu’yu daha yaşanılabilir bir şehre dönüştürerek geleceğe taşımak için gecemizle gündüzümüzle çalışıyoruz. Bugün de İzzet Baysal Caddesinde esnafımızı ziyaret ediyoruz.” dedi.

“ARTIK BOLULU ÇOCUKLARIMIZ, AQUAPARK İÇİN DÜZCE’YE, SAKARYA’YA GİTMEYECEK”

Bolu için hayalleri olduklarını dile getiren Doğanay, “Evet Bolu için hayaller koyuyor ve gerçekleştiriyoruz. İşte o hayallerin yer aldığı kitapçığımız, bolu için kurduğumuz hayaller, neler yapacağız. Burada sadece 30 tanesi var. Bunların akabinde 30 tane daha var, onlar da süreç içerisinde hazırlanınca kamuoyu ile paylaşacağız. Artık Bolulu çocuklarımız, gençlerimiz aquapark için Düzce’ye, Sakarya’ya gitmeyecek. Kendi şehirlerindeki aquaparkta eğlenecekler. İşte bu millete ne kadar hizmet etsek azdır.” diye konuştu.

“BUNUNLA KAFAYI BOZMUŞ, YAPTIĞI BAŞKA BİR ŞEY YOK”

Doğanay, 65 gündür sahada olduklarını belirtiği sözlerinin devamında, CHP adayını da eleştirerek, “65 gündür sahadayız. 65 gündür birilerinin söylediği bir şey var. Biz işçi çıkartmayacağız. Sağlık mahallesine gidiyor ‘biz işçi çıkartmayacağız’, İzzet Baysal Caddesine gidiyor ‘biz işçi çıkartmayacağız’, Sümer Mahallesi’ne gidiyor ‘biz işçi çıkartmayacağız’. Bununla kafayı bozmuş, yaptığı başka bir şey yok. Her halde geçmiş özlemi var ki işçiler çıksın yine ben onların avukatlığını yapayım ve para kazanayım istiyor. Dolayısıyla Bolu Belediyesinde görev yapan tüm arkadaşlarımızın hepsi Allah’ın izniyle Ak Parti döneminde kadrolarına kavuştu. Onların hayal bile edemediklerini, biz Cumhurbaşkanımız sayesinde kadroya aldık. İşçi çıkartmayacağız derken bir gerekçen, mantığın olmalı. Çünkü söyleyecek bir sözü, Bolu’ya dair bir hayali yok. Hayalleri olmadığı için anca onu ezberleyebilmiş.” dedi.

“KİMİN KİMLE İTTİFAK YAPTIĞI BELLİ”

Doğanay, CHP’nin, PKK’nın siyasi kolu HDP ile yaptığı gizli ittifaka da dikkat çekerek “Artık gelinen noktada kimin nerede durduğu, kimin kimle ittifak yaptığı belli. Bugün itibariyle İzmir’de rahmetli Adnan Menderes’in kalemini kırıp asan kişinin oğluna destek verenler, PKK’nın uzantısı olan HDP’nin il başkanının yapmış olduğu açıklama da ortadadır, ‘Biz buraya destek vereceğiz’ diyor. Keza İstanbul’da da aynı durum var. İstanbul’a gidiyorsunuz, ama ne yazık ki bir insanın soyadı İmamoğlu olmakla İmamoğlu olmuyor. Bu da işin farklı bir tarafı. Dolayısıyla şahit olduğumuz gibi hepsi birleşti. Bugün PKK terör örgütünden, HDP’sinden, marjinal örgütlere kadar hepsi birleştiler diyorlar ki; bizim destek vereceğimiz yer burası. Dolayısıyla sağduyulu vatandaşlarımıza, Bolu’da yaşayan hemşerilerime sesleniyorum; vereceğini karar ülkemizin geleceğine dair bir karardır. Bunu unutmayalım. Ancak ben yine de en doğru kararı verecekleri için tüm hemşerilerimize ve aziz milletimize güveniyorum.” diye konuştu.

“GENÇ, VİZYON VE BİRİKİM SAHİBİ”

Doğanay, Bolu Belediye Başkan Adayları Fatih Metin ile ilgili de “Genç, vizyon ve birikim sahibi. Ankara’da edindiği bir networkte var. İşte bunu Bolu’ya yansıtmak için bugün burada. Hepimizin, buradaki tüm insanların bulunma sebepleri de bu. Biz milletimizin derdiyle dertleniyoruz, elimizde projelerimiz bir bir anlatıyoruz. Birileri gibi ‘biz işçi çıkartmayacağız’ demiyoruz.” dedi. AK Parti teşkilatları olarak zafere inandıklarını da vurgulayan Doğanay, “İşte Bolu’ya dair hayalleri olan insanlar böyle bir orduyla gezerler. Arkasında inanan ve güvenen insanlar olur. Biz bazılarının sokakta nasıl, kimlerle gezdiğini çok iyi görüyoruz. İşte millet burada, işte teşkilat burada, işte başkan işte vekiller burada.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER